Twój pierwszy raz, czyli jak zacząć przygodę z BDSM

bdsm

Poszukiwania sposobów na uatrakcyjnienie życia seksualnego najczęściej wynika z towarzyszącej partnerom rutyny, a nierzadko także – z ciekawości. Ty także masz ochotę na coś nowego w sypialni? Kręci Cię ostry seks, ale nie wiesz, jak zacząć? Twój pierwszy raz z BDSM może być fascynujący!

BDSM krok po kroku

Chociaż nowe pozycje, miejsca lub gadżety erotyczne w sypialni mogą pojawić się spontanicznie, seks BDSM wymaga odpowiedniego przygotowania – bez względu na to, czy początkujący jest każdy z partnerów, czy tylko jeden. Jak krok po kroku rozpocząć nową seksualną przygodę i nie zrobić sobie przy tym krzywdy?

1. Rozmowa

Podstawą przygotowania do nowej i każdej kolejnej erotycznej gry, jest rozmowa. W przypadku seksu BDSM dodatkowo ważne jest zaufanie. Ostre zabawy dedykowane są zatem parom o dłuższym stażu. Ustalcie, na co możecie sobie pozwolić, opowiedzcie sobie o własnych fantazjach i stwórzcie scenariusz erotycznej przygody, który kręci każdą ze stron!

Podczas seksu BDSM bardzo ważne jest poczucie bezpieczeństwa każdej ze stron – tylko wówczas przyjemność płynąca ze zbliżenia będzie obopólna. Unikaj takich zabaw z nowopoznanym partnerem, zwłaszcza że nie wiesz, czym może Cię zaskoczyć (mówimy również o negatywnych doznaniach!)

2. Gadżety

Ustaliliście wspólny scenariusz, wiecie, kto chce rządzić, a kto chce się podporządkować? Czas na odpowiednie przygotowanie! Niezbędne okażą się gadżety erotyczne, pozwalające na krępowanie i zadawanie bólu. Pejcze, bicze, uprzęże i inne muszą być bezpieczne, to znaczy – wykonane estetycznie i z wysokogatunkowych materiałów. Odpowiednie będą silikon i skóra naturalna.

3. Hasło bezpieczeństwa

Poczucie bezpieczeństwa i wzajemne zaufanie to podstawa bezpiecznego seksu BDSM. Jednocześnie jednak należy pamiętać, że każda ze stron ma prawo do przerwania erotycznej gry w każdym momencie. Krzyki i błagania nie będą dobrym rozwiązaniem – osoba dominująca może je uznać za część zabawy, zwłaszcza jeśli te uwzględnił scenariusz. Zanim wcielicie się w role, ustalcie hasło bezpieczeństwa, a więc – hasło przerywające sesję.

4. Miejsca zadawania bólu

Seks BDSM wiąże się z zadawaniem bólu. Jeśli nie chcesz, by widoczne ślady były powodem Twojego skrępowania po zakończonej zabawie, koniecznie zaznacz to przed rozpoczęciem erotycznej zabawy. Bezpieczne miejsca do bicia lub gryzienia to te, których nie widać, na przykład – pośladki. W przeciwnym razie będziesz musiał się natrudzić, by je ukryć!

5. Ustalenie granic

Nie masz ochoty na konkretne aktywności? Powiedz o tym partnerowi lub partnerce. Ustalcie, czego bezwzględnie unikacie i cieszcie się tym, na co możecie sobie pozwolić! Szanowanie granic też jest podniecające!