Standardy w nowych mieszkaniach w Gdańsku. Na jakie udogodnienia mogą liczyć kupujący?

Gdańsk jest jednym z najmodniejszych miast Pomorza. Przyciąga zarówno turystów, jak i osoby, które pragną zamieszkać nad morzem. Nic dziwnego, że deweloperzy oferują mieszkania w coraz to wyższym standardzie. Kupujący nie muszą więc obniżać swoich oczekiwań, bo mogą z powodzeniem znaleźć apartament idealnie dopasowany do ich potrzeb.

Nowe mieszkania to nie tylko samo wnętrze

Gdańscy deweloperzy przykładają coraz większą uwagę do tego, jak wygląda okolica bloków czy domków jednorodzinnych. Wokół osiedli pojawiają się tereny zielone. Place zabaw, tereny rekreacyjne czy parki uatrakcyjniają okolicę i również wpływają na ceny mieszkań. W końcu dla kupujących mieszkanie zadbane i bezpieczne otoczenie również jest coraz bardziej istotne.

Na dodatek w Gdańsku nie brakuje doskonałych lokalizacji. Nowe mieszkania są budowane zarówno w okolicy centrum, jak i na przedmieściach. To najważniejsza rzecz dla większości kupujących. Standard wykończenia czy wygląd okolicy zwykle zajmuje drugie lub nawet trzecie miejsce przy wyborze mieszkania.

Standardy mieszkań różnią się od siebie

Warto jednak zwrócić uwagę na to, że standardy mieszkań są różne, zależnie od dewelopera. Mieszkania mogą znajdować się na chronionym osiedlu, z dostępem do lokalnej siłowni czy boisk, stworzonych tylko na potrzeby mieszkańców. Tańsze mieszkania na przedmieściach często nie zawierają jednak takich dodatków. Standardem jest jednak oferowanie możliwości zakupienia miejsca parkingowego, czy to w okolicy bloku, czy też na parkingu podziemnym.

Różny może być również standard wykończenia mieszkań. Te z rynku pierwotnego zwykle posiadają gipsowane ściany, choć niektórzy deweloperzy decydują się na jedno- lub dwukrotne pomalowanie ich białą farbą. To samo dotyczy sufitów. Różnić się może również wykończenie instalacji eklektycznej. W miastach zwykle oferowany jest tzw. biały montaż, czyli gotowe już gniazdka i łączniki oświetlenia.

Myślisz nad zakupem mieszkania i chcesz wiedzieć więcej? Sprawdź https://www.eurostyl.com.pl/oferta/nowe-mieszkania-gdansk.html