Strach się bać czyli książki z dreszczykiem

Lubisz książki z przysłowiowym dreszczykiem, które trzymają w napięciu aż do ostatniej strony? Jeśli tak, to mamy dla ciebie nie lada gratkę. Poznaj 3 mrożące krew w żyłach powieści, które zyskały sympatię sporej ilości czytelników.

Jarosław Grzędowicz – „Księga jesiennych demonów”

Czy kiedykolwiek zastawiałeś się nad tym, czego… boisz się najbardziej? Pająków? Ciemności? A może samotności? „Księga jesiennych demonów” to zbiór pozornie niezwiązanych ze sobą opowiadań. Dlaczego pozornie? Choć fabuła samych opowieści nie ma ze sobą nic wspólnego, to jednak posiadają one wspólny motyw pod postacią… największych lęków głównych bohaterów. Każde ze wspomnianych opowiadań – choć nieco przerażające – skłania do myślenia. Czy aby na pewno chcesz, żeby twoje marzenia przybrały realny kształt? Co może się stać, gdy życzenie się spełni? Odpowiedzi na powyższe pytania znajdziesz oczywiście w opisywanej książce, niemniej jednak jedno jest pewne; po „Księgę jesiennych demonów” warto sięgnąć nie tylko jesienią…

Adrian Bednarek – „Inspiracja”

Powieść „Inspiracja” Adriana Bednarka to książka przerażająca i wciągająca jednocześnie. Główny bohater – 23 letni Oskar – jest autorem opowiadań z dreszczykiem, które publikuje na swoim blogu. W poszukiwaniu tytułowej inspiracji chłopak udaje się na pogrzeb zamordowanej nastolatki. To właśnie tam poznaje Luizę, która – podobnie jak on sam – zadaje sobie pytanie, kto stoi za śmiercią dziewczyny?

„Inspiracja” Adriana Bednarka wyróżnia się na tle innych thrillerów psychologicznych nie tylko wartką, nieznoszącą nudy akcją ale również mistrzowsko poprowadzoną narracją, która wręcz nie pozwala na oderwanie oczu od kolejnych stron powieści. Dodajmy do tego zaskakujące zakończenie i mamy receptę na godny polecenia thriller. Ostrzegamy: ta książka uzależnia!

Zbiór opowiadań – „Straszna wróżba”

„Straszna wróżba” to – jak możemy przeczytać w podtytule książki – rosyjska nowela fantastyczna pierwszej połowy XIX wieku. W praktyce ta niepozorna, mało znana pozycja jest zbiorem wybranych opowiadań światowej sławy pisarzy rosyjskich, takich jak Puszkin („Trumniarz”, „Dama Pikowa”), Lermontow („Sztoss”), Gogol („Noc majowa, czyli Topielica”, „Nos”, „Portret”) czy też Tołstoj („Upiór”). Opisywany zbiór liczy sobie aż 20 wyśmienitych opowiadań, które z pewnością przypadną do gustu miłośnikom klasycznych i ponadczasowych historii z dreszczykiem. Niekwestionowaną zaletą „Strasznej wróżby” jest jej różnorodność, gdyż zbiór stanowi niezwykłe, rzadko spotykane połączenie baśniowego świata czarów oraz ludowych podań i legend z fantastyczną groteską i utopijnymi marzeniami o pełnej bogactwa przyszłości.

Magdalena Witkiewicz, Stefan Darda – „Cymanowski Młyn”

Czy niespodzianka w postaci nieoczekiwanego urlopu w leśnym pensjonacie Cymanowski Młyn, położonym z dala od ludzi i cywilizacji, może uratować rozpadające się małżeństwo Moniki i Macieja? Zapewne byłoby to możliwe, gdyby nie pewna tajemnica sprzed lat, intrygująca postać Łukasza, przystojnego syna właściciela tytułowego Młyna oraz dziewczynka ze starej, pożółkłej fotografii… „Cymanowski Młyn” to książka pełna tajemnic i demonów z przeszłości, które przypominają o sobie w najmniej oczekiwanym momencie. Jeśli uwielbiasz klimat kaszubskich legend i nie brak ci odwagi to przekrocz progi tytułowego Cymanowskiego Młyna by – wraz z jego bohaterami – odkryć rozwiązanie zagadki sprzed lat. Świetna, pełna emocji zabawa gwarantowana!

Alicja Sinicka – „Służąca”

Pieniądze wydają się być walutą uniwersalną, umożliwiającą nabycie niezliczonej ilości przedmiotów, usług i… no właśnie. Ile kosztuje czyjeś posłuszeństwo i uległość? Gdzie przebiega granica pomiędzy wolnym wyborem, a przymusem?

Julia, młoda i ambitna perfekcjonistka, marzy o otwarciu własnej firmy sprzątającej. W celu zebrania środków na przysłowiowe „rozkręcenie” biznesu zatrudnia się w domu Państwa Borewskich, w którym ma za zadanie dbać o porządek. Choć początkowo dziewczyna odrzuca propozycję przeprowadzki do swoich pracodawców, to jednak szybko okazuje się, że w domu Borewskich nie ma miejsca na sprzeciw. „Służąca” Alicji Sinickiej to trzymający w napięciu thriller pełen nieoczekiwanych zwrotów akcji. Must have dla fanów mocnych wrażeń i zaskakującego zakończenia.