Duża łazienka w stylu SPA – jak stworzyć wymarzony salon kąpielowy?

Szczęśliwi posiadacze dużej łazienki mają naprawdę ogromne możliwości aranżacyjne. W środku mogą umieścić zarówno wannę, jak i kabinę. Spora przestrzeń pozwala na stworzenie prawdziwego SPA, w którym zrelaksujemy się po ciężkim dniu. Takie wnętrze stanie się ulubionym miejscem w domu dla osób, które chcą zażywać kąpieli w pięknym otoczeniu i cieszyć się relaksem. Dzięki odpowiednio dopasowanym rozwiązaniom będzie można zostawić stres daleko za drzwiami i podarować sobie chwilę ukojenia. Jakie elementy wyposażenia powinny znaleźć się w łazience w stylu SPA?

Wanny 180 – najlepszy wybór do dużej łazienki

SPA w odniesieniu do domowych pomieszczeń oznacza miejsce, w którym panuje atmosfera charakterystyczna dla uzdrowisk, salonów kosmetycznych oraz salonów odnowy biologicznej. Tym, co je wyróżnia, jest też luksusowy wygląd oraz klimat sprzyjający odpoczynkowi. Tego typu rozwiązania najlepiej wdrożyć do dużej łazienki, gdzie bez problemu zmieścimy wszystkie elementy wyposażenia i nie będziemy przytłoczeni małym metrażem. W takich pomieszczeniach znakomicie sprawdzają się zwłaszcza wanny łazienkowe wolnostojące. To właśnie one stanowią serce całego wnętrza. Z tego względu najlepiej umieścić je w samym centrum lub w centralnej części głównej ściany. Jeśli chodzi o wygląd, mamy tutaj dowolność. Możemy zdecydować się zarówno na model z ozdobnymi nóżkami, jak i na jedną z nowoczesnych form. Aby kąpiele były jeszcze przyjemniejsze, warto postawić też na zagłówek do wanny na przyssawki.

Kabiny prostokątne – prysznic w komfortowych warunkach

Choć długie leżenie w wannie jest niezwykle przyjemne, warto mieć również możliwość wzięcia szybkiego porannego prysznica. Kabina nie musi jednak ograniczać się wyłącznie do takich czynności. Jeśli chcemy, aby nasze domowe SPA było jeszcze bardziej wyjątkowe, znakomitym wyborem będzie kabina prysznicowa z sauną parową. Opinie na temat tego typu rozwiązań są świetne. Pobyt w saunie ma wiele korzyści zdrowotnych, na czele z poprawą krążenia. Wiele sprzętów jest wyposażonych w panel do hydromasażu, dzięki któremu można czerpać jeszcze więcej przyjemności z prysznica. Zamiast klasycznych baterii, najlepiej zdecydować się na deszczownicę.

Jakie elementy powinny znaleźć się jeszcze w łazience w stylu SPA?

W przypadku takich pomieszczeń ogromne znaczenie ma oświetlenie. Zaleca się wykorzystanie żarówek o neutralnej barwie światła – zapewni to atmosferę sprzyjającą relaksowi. W SPA nie znajdziemy jasnych halogenów. Ciepłe LED-y mogą ewentualnie znaleźć się w miejscu, gdzie wykonujemy makijaż. Aby pomieszczenie prezentowało się elegancko i z klasą trzeba odpowiednio dopasować meble i armaturę. Szafki oraz inne tego typu elementy mogą być wykonane np. z egzotycznego drewna, które jest bardzo odporne na wilgoć. Świetnie sprawdzi się m.in. drewno tekowe. Jeśli chodzi o armaturę, mamy tutaj pełną dowolność. Baterie mogą być zarówno wyposażone w ozdobne kurki, jak i w typowo nowoczesnym stylu. Warto jednak pomyśleć o umieszczeniu przy wannie baterii podłogowej, która prezentuje się ekskluzywnie i elegancko. Ponadto zaleca się jasną kolorystykę i wykorzystanie elementów nawiązujących do natury.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]