Sposoby na suche pięty

stopy

Stopy są tą częścią ciała, która wymaga pielęgnacji nie tylko latem. Wiele osób zapomina o niektórych czynnościach pielęgnacyjnych, takie zaniedbanie przyczynia się do tego, że skóra staje się przesuszona, pęka. Jest to problem nie tylko estetyczny, takie stopy mogą wykazywać także dolegliwości bólowe, trudno dobrać odpowiednie obuwie w takim przypadku. Wystarczy kilka kroków do tego, żeby móc cieszyć się pięknymi stopami niezależnie od pory roku.

Bezpieczne metody walki z przesuszoną skórą

Przez to, że stopy używane są codziennie bardzo intensywnie, niektórym osobom trudno zatroszczyć się o ich komfort. Aktywność powinna odbywać się w dobrych jakościowo butach, niezbędne jest użycie też wysokogatunkowych kosmetyków. Konieczne są te preparaty, które delikatnie złuszczają martwy naskórek, nawilżają, odżywiają skórę.

Suche pięty przestają być problemem u tych osób, które używają drobnoziarnistych peelingów, kremów i maści z naturalnymi składnikami. Regularne nawilżanie tej partii ciała to podstawa, stopy narażone są bowiem każdego dnia na zbyt niskie lub zbyt wysokie temperatury, negatywnie może to wpływać na ich kondycję.

Przeczytaj także:  Egzema na dłoniach — czym smarować i jak leczyć?

W drogeriach występuje wiele nawilżających kremów, ich skład jest coraz bardziej naturalny, obejmuje między innymi ekstrakty z ogórka, aloesu czy awokado. Bezpieczną metodą walki z przesuszoną skórą nie tylko stóp, ale także całego ciała, będzie także odpowiednie nawodnienie organizmu, każdego dnia trzeba wypić dobrą ilość płynów.

Kosmetyki do walki z suchą skórą

Namaczanie stóp w różnego typu wyciągach z ziół może również przynieść pozytywne efekty, taka czynność przyczyni się do tego, że skóra zmiękczy się i będzie można ją mechanicznie usunąć za pomocą wygodnej tarki do pięt. W drogeriach niemało jest wyrobów kosmetycznych, które pomogą w pozbyciu się uporczywej, źle wyglądającej suchej, popękanej skóry na piętach.

Zawierają one między innymi przynoszącą dobre rezultaty w leczeniu problemów skórnych witaminę A. W ich pielęgnacji przydadzą się oleiste wyroby, między innymi mająca dużo witamin i minerałów oliwa z oliwek. Z domowych sposobów poleca się głównie moczenie przesuszonych stóp w wodzie z solą. Osoby, które chcą szybszych rezultatów, mogą skorzystać z profesjonalnych soli do kąpieli.

Przeczytaj także:  Egzema na dłoniach — czym smarować i jak leczyć?

Eliminacja szkodliwych czynników

Każdy problem ze suchą skórą ma swoje powody, nieodpowiednia pielęgnacja, zbyt mało wody w diecie czy źle dobrane do pogody obuwie to tylko niektóre z tych czynników, które warto wyeliminować z życia, gdy chce się mieć zadbane stopy niezależnie od pory roku. Suche pięty są nierzadko sprawą genetyki, dlatego w przypadku braku rezultatów po domowych czy drogeryjnych zabiegach, warto udać się do specjalisty.

Lekarz jest w stanie podpowiedzieć, co zrobić w takiej sytuacji, zauważa także dodatkowe aspekty, między innymi grzybicę stóp. Choroby wywołane przez drobnoustroje są w stanie także przyczynić się do pogorszenia jakości skóry, przesuszyć ją czy wywołać liczne podrażnienia. Leczenie farmaceutyczne pomoże wielu osobom w powrocie do zdrowia.

Więcej informacji na ziaja.com