Poradnik ślubny – o czym warto pamiętać w przygotowaniach do ślubu?

poradnik ślubny

Temat ślubu wiąże się z niewyobrażalnym stresem dla każdej przyszłej panny młodej i przyszłego małżonka. Każdy chciałby aby ten dzień był wyjątkowy i najlepszy w ich życiu. Nie bez powodu tak się dzieje, w końcu zawiera się związek małżeński z osobą, z którą chce się spędzić resztę swoich dni.
W tym wypadku warto zadbać, żeby o niczym szczególnym nie zapomnieć, tak aby w tym ważnym dniu nie pojawiły się upiorne niespodzianki. Z pomocą przychodzimy my – poniżej znajdziecie najważniejsze aspekty, których nie powinniście bagatelizować, a tym bardziej o nich zapomnieć!

Czas jest Twoim sprzymierzeńcem!

Nie zostawiajcie wszystkiego na ostatnią chwilę, bo okaże się, że jest zbyt późno na organizowanie czegokolwiek. Poniżej znajdziecie wypuntkowaną listę miejsc, których rezerwacją powinniście zająć się najpierw.

  1. Sala weselna – rezerwacja tego miejsca to priorytet dla przyszłych małżonków! Terminy zamawiania sali wynoszą nawet dwa lata w przód, więc warto już wcześniej zacząć poszukiwania tej idealnej, tak aby nikt nie zdążył zarezerwować Waszego terminu.
  2. Kościół – mimo iż tradycja głosi, że ślub zawiera się w parafii panny młodej, to jednak coraz częściej młodzi decydują się na kościół, który ich po prostu urzeknie. Tak, jak w przypadku sali weselnej, istotne jest aby znaleźć ten odpowiedni w dobrym czasie.
  3. Urząd Stanu Cywilnego – rezerwacja terminu nie należy do najtrudniejszych, wystarczy jedynie mieć przygotowane wcześniej dokumenty. Podstawowe z nich, to dokumenty tożsamości oraz dowód opłaty skarbowej. Jeśli marzycie o zawarciu ślubu w plenerze, to również istnieje taka możliwość, wystarczy o tym wspomnieć podczas wizyty.
  4. Orkiestra/Wodzirej/Dj – niezależnie, którą opcje wybierzecie, rezerwacji musicie dokonać także odpowiednio wcześniej, bowiem wolne terminy rozchodzą się jak świeże bułeczki.
  5. Fotograf/Kamerzysta – podpisanie przedwstępnej umowy na konkretny termin pozwoli Wam zaoszczędzić stresu tuż na sam koniec gorączki weselnej. W tym przypadku warto rozglądać się już wcześniej, ponieważ najlepsi specjaliści mają oblegane kalendarze.
Przeczytaj także:  Tradycyjny zwyczaj weselny powitania młodych chlebem i solą w nowej odsłonie

Krawcowa pilnie poszukiwana!

Nie można zapomnieć o najważniejszym, a dokładniej o sukni ślubnej i garniturze! W poradniku ślubnym powinna znaleźć się adnotacja o terminie. Nie zostawiajcie sobie tego na sam koniec, ponieważ może się okazać, że przygotowany wcześniej strój nie będzie pasował. Kilka miesięcy oczekiwania może się okazać strzałem w dziesiątke, dodatkowo będziecie mieli pewność, że każda poprawka zdąży być naniesiona na czas! Jeśli zamierzacie skorzystać z usług krawcowej, warto korzystać z poleconych osób. Istnieje również możliwość kupienia gotowej sukni, jak i garnituru, bądź wypożyczenia ich na ten jeden wieczór.

Przyjemności odłóż na później – zaproszenia, prezenty dla gości oraz menu

Być może w tym poradniku ślubnym nie znajdziecie przygotowanych już dla Was zaproszeń, ale podpowiemy, jak znaleźć te idealne dla Was. W tej kwestii warto również korzystać z poleceń, czytać opinie o firmie, a także być przygotwanym na ciężkie negocjacje odnośnie cen. Świetnie sprawdzą się drukarnie, które mają w ofercie możliwość przygotowania spersonalizowanych zaproszeń, ewentualnie cechują się możliwością przerobienia tych klasycznych.

Przeczytaj także:  Tradycyjny zwyczaj weselny powitania młodych chlebem i solą w nowej odsłonie

Kolejnymi na liście w poradniku ślubnym są prezenty dla gości. Stawia się tutaj na małe drobiazgi, które mają pokazać, że zależy Wam na ich obecności, a także jesteście im za to wdzięczni. Świetnie sprawdzą się tu słodycze, bądź małe słoiczki pełne naturalnych dobrodziejstw. Nie jest to mowa o prezentach dla rodziców – te powinny być większe i bardziej osobiste!

Nie można zapomnieć o największych przyjemnościach, czyli o jedzeniu! Ślubne menu kolacji ustala się zazwyczaj na kilka tygodni przed samym ślubem. Pamiętajcie, że w prostocie siła, a dobre jedzenie jest w stanie wynagrodzić wszystko inne.

Poradnik Ślubny to tylko zalążek tego, co czeka Was w gorączce przygotowań do ślubu, jednak warto pamiętać, że ten dzień ma być wyjątkowy przede wszystkim dla Was!