Podziękowania dla gości weselnych – jak się odwdzięczyć gościom za wspólne celebrowanie tego wyjątkowego dnia?

Podziękowania dla gości weselnych to już tradycja, którą honorują w dzisiejszych czasach prawie wszyscy nowożeńcy. Wszyscy, którzy przybyli na ślub i wesele, chcieli z nami celebrować tę wyjątkową chwilę w naszym życiu, dlatego warto okazać im swoją wdzięczność za obecność. Upominki wręczane gościom weselnym mogą być bardzo zróżnicowane, jednak zawsze warto wybrać coś oryginalnego i zadającego w pamięć. Co to może być?

Najpopularniejsze podziękowania weselne

Zwykle, aby podziękować gościom weselnym, wręcza się im upominek. Niestety nie zawsze jest możliwe podejście do każdej przybyłej osoby i obdarowanie jej tą pamiątką, więc świetnym rozwiązaniem jest położenie prezentu na nakryciach gości. Stosując ten trik zyskujemy pewność, że nasz podarek trafi w ręce każdego gościa.

Takie drobne upominki na talerzach gości to nie tylko wyraz wdzięczności, ale również miłe urozmaicenie wesela. To, jakie wrażenie zrobią prezenty na obdarowywanych, zależy już tylko od państwa młodych. Można bowiem postarać się, by podarek miał niepowtarzalny charakter i zawierał spersonalizowane cechy, np. dedykację. W przypadku chęci uzyskania takiego efektu, można zakupić symboliczne figurki nawiązujące do motywu wesela i dołączyć do nich karteczki z tekstem podziękowania.

Dużą popularnością cieszą się również personalizowane czekoladki. Taki słodki upominek zapakowany w pudełeczko z imionami młodej pary lub w kształcie serca to wyraz wdzięczności podkreślający jej wagę. Słodycze zapakowane do grubego papieru, który jest własnoręcznie ozdobiony to również doskonały pomysł. Nic nie stoi na przeszkodzie, by taki podarek również uzupełnić personalizowanymi etykietami, np. z datą ślubu.

Nietypowe podziękowania dla gości

Gdy para młoda chce, by jej wesele wyróżniało się pod każdym względem, musi postarać się, by podziękowania dla gości weselnych również były bardzo nietypowe. W tym przypadku wręcz trzeba postawić na personalizowane prezenty. To również mogą być słodkie podziękowania, jednak warto zadbać o to, by były opakowane naprawdę wyjątkowo. Mleczne czekoladki lub cukierki można zapakować np. w eleganckie pudełeczka czy słoiczki, które będą nawiązywały do tematyki, w jakiej utrzymany jest wystój sali i tworzyły z nimi spójną całość. Dla przykładu, jeśli dekoracje na weselu utrzymane są w stylu rustykalnym, warto zapakować słodkości do słoiczków lub małych wiadereczek i obwiązać je sznurkiem.

Kolejnym nieszablonowym pomysłem na prezenty dla gości weselnych są podziękowania w postaci magnesów na lodówkę czy butelek z procentowymi trunkami, np. winem musującym. W przypadku wyboru tej drugiej opcji, należy zwrócić uwagę, by było to podziękowanie za przybycie dla dorosłych gości. Za obecność dzieci warto podziękować dając im prezent w postaci słodkości.

W takim wyjątkowym dniu, jakim jest ślub, można również pochwalić się gościom swoim talentem kulinarnym. Na przyjęciu weselnym można obdarować swoją rodzinę i przyjaciół własnymi przetworami, np. konfiturami czy nalewkami. Takie mini butelki lub słoiczki to niewątpliwie bardzo nietuzinkowe upominki dla gości weselnych.

Zarówno tradycyjne, jak i bardziej oryginalne podziękowania za obecność na uroczystości ślubnej i weselu z pewnością okażą się strzałem w dziesiątkę, a goście na długo zapamiętają taki miły gest. Różnego rodzaju upominki można znaleźć w naszej ofercie, która znajduje się pod adresem: https://amelia-wedding.pl/podziekowania-dla-gosci/. Nasi klienci mogą znaleźć u nas drobne prezenty dla uczestników wesela i spersonalizować je wedle własnego gustu.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]