Jak udekorować salę weselną za niewielkie pieniądze? Tylko sprawdzone rady i nieco hand made się przyda

Wesele i ślub to wyjątkowy dzień w życiu zakochanych. Można pokusić się nawet o stwierdzenie, że ten dzień jest jednym z najszczęśliwszych w ich życiu, dlatego powinien być zapamiętany do kresu wspólnych dni. Aby był on szczególny trzeba zadbać o każdy, nawet najmniejszy szczegół. W dzisiejszym wpisie zajmiemy się właśnie jednym z takich szczegółów, a dokładnie dekoracją salo weselnej. Doradzimy wam jak udekorować salę weselną za niewielkie pieniądze? Poznajcie więc tylko sprawdzone rady i nieco hand made.

O czym pamiętać dekorując salę?

Dekorowanie sali weselnej może być przyjemne, a wręcz powinno być przyjemne szczególnie, gdy będziecie to robić wspólnie. Nie trzeba przy tym zatrudniać żadnego wedding plannera, bo nawet dekoracje można wykonać samodzielnie. Na pewno do tego celu przydadzą się tkaniny dekoracyjne, z których można wręcz wyczarować naprawdę piękne dekoracje, które będą wręcz unikalne i dodadzą sali weselnej charakteru. Ale musicie też wiedzieć, że nie można przesadzać, a mianowicie aranżacja sali weselnej powinna być spójna. Nie powinno się więc stawiać na totalny miszmasz, lecz lepiej postawić na sprawdzone rozwiązania, czyli elegancję. Do tego zwróćcie też uwagę na sam styl Waszych zaproszeń, stylizacji czy nawet sali weselnej. Dobrze jeżeli będzie panować harmonia. Do tego też nadmiar dekoracji nie jest wskazany. Zatem czas przejść już do konkretnych szczegółów.

Balony to podstawa

Kiedyś dekorowało się salę weselną balonami. Stawiało się na nadmiar, różne kolory i w sumie nic do siebie nie pasowało – cóż wspomnienia lat 90-tych. Ale jednak te lata już dawno minęły i na szczęście wraz z nimi moda na kicz. Obecnie także można dekorować salę balonami, ale jednak już nie stawia się na ilość, lecz jakość. Dobrze wybierać piękne i minimalistyczne balony, z których można wykonać ścianę. Do tego ciekawym wyborem są balony Led, które można załączyć wieczorem i stworzyć szczególną scenerię podczas oczepin. Ale możecie również postawić na balony w różnych kształtach takich jak pierścionek, butelka szampana czy nawet te w kształcie serca, albo i transparentne. To nadal nie koniec możliwości, bo warto również wybrać balony literki, z których można wykonać napis „Love” czy inicjały Waszych imion.

Na jakie dekoracje jeszcze postawić? A może tkanina dekoracyjna tiulowa?

Czasami małe zmiany dają duże efekty i sprawiają, że efekt wow jest łatwy do uzyskania. Tutaj mamy dla Was ciekawy pomysł diy, który wymaga nieco zaangażowania i chęci, ale w zamian za to zyskacie wspaniałą dekorację wnętrza. Potrzebować będziecie tkaninę dekoracyjną, z której stworzycie kształty przypominające cotton balsy. Jeżeli nie chcą utrzymać swojego kształtu, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby je podkleić. Następnie wieszamy je na dekoracyjnym sznurku- tutaj można wybrać cienką girlandę świetlną czy lampki Led. W ten prosty sposób zyskacie dekorację ścianki, która będzie tłem do zdjęć, ale i krzeseł państwa młodych. Także tiul dekoracyjny się przyda, bo i z niego można wykonać świetną dekorację filarów, ale i krzeseł. Możliwości jego zastosowania jest wiele, tym bardziej, że rzeczywiście takie tkaniny dekoracyjne są minimalistyczne i tak naprawdę pasują do każdej aranżacji i to niezależnie czy jest utrzymana w klasycznym czy nowoczesnym stylu, pasują nawet do retro. Można więc powiedzieć, że proste zmiany dają świetny efekt, a więc wystarczy tylko zdecydować się na biały tiul.

Kwiatowy zawrót głowy

Na sali weselnej nie może zabraknąć kwiatów, ale w żadnym wypadku nie mogą być to plastikowe kwiaty, które prezentują się dosyć tandetnie. Warto natomiast wybrać rośliny dekoracyjne suszone, które świetnie komponują się ze świeżymi kwiatami. Tutaj polecamy połączenie trawy pamapsowej z różami, które jest glamour, ale też ma w sobie sporo prowansalskiego stylu. Oczywiście możecie również stworzyć wieńce z kwiatów, które staną się dekoracją stołów weselnych i będą dobrą alternatywą dla kwiatów w wazonach, które są już oklepane i dosyć nudne. Dodatkowo możecie też na stołach weselnych rozsypać płatki kwiatów, które dodatkowo są muśnięte srebrnym brokatem, co rzeczywiście stworzy efekt glamour.