Krótka suknia ślubna – wypada czy nie?

Ślub to bez wątpienia jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Nic więc dziwnego, że każda panna młoda, planuje ten dzień z uwzględnieniem najmniejszych detali. Najwięcej uwagi, poświęcone jest jednak sukni. Zwykle śluby zdominowane są przez długie, zdobione suknie, których głównym zadaniem jest przyciągnięcie uwagi gości i skupienie jej na pannie młodej. Jednak w salonach sukien, znajdziemy także modele nieco inne. Krótkie suknie ślubne to wciąż kontrowersyjny temat. Czy więc warto?

Dlaczego jednak warto wybrać krótką suknię ślubną?

Wiele pań zastanawia się, czy krótka suknia ślubna to nie przesada. Czy dalej mieści się to w utartych ślubnych kanonach. Otóż okazuje się, że tego typu suknia ma wiele zalet. Przede wszystkim jest oryginalna i na pewno zwróci uwagę weselników, sytuując pannę młodą w centrum uwagi. Dodatkowo do jej niewątpliwych zalet, możemy zaliczyć:

  • lekkość- panna młoda nie jest uwikłana w sterty materiału, może więc czuć się komfortowo i swobodnie.
  • wygoda- tego typu suknie nie będzie plątać się między nogami, nie zostanie też zdeptana przez niewprawnego tancerza.
  • brak krępacji ruchów- panna młoda będzie mogła spokojnie wstać od stołu, bez obaw, że strąci suknią część zastawy.

Warto też zwrócić uwagę na czynności fizjologiczne. Tajemnicą nie jest, że w długiej sukni, bogato zdobionej falbanami, każde wyjście do toalety, będzie wiązało się z długa nieobecnością, a także wysiłkiem, w podnoszeniu kolejnych warstw sukni. Warto dodać, że będąc ściśle zapiętym w gorset, znacznie utrudnione jest oddychanie, nie wspominając już o konsumpcji pokarmów.

Elegancja i szyk

Większość kobiet zadaje sobie jednak pytanie, czy aby krótka suknia jest na pewno elegancka?. Otóż nic bardziej mylnego, tego typu suknia jest nie mniej elegancka i strojna, od typowych, długich modeli, a dodatkowo jest bardzo delikatna i romantyczna. Wielu projektantów, ściga się wymyślając coraz to nowe projekty i zdobienia dla krótkich sukien ślubnych. Oferują nam wiele fasonów i wiele materiałów z których mogą one zostać wykonane. Istotnym jest fakt, że jeśli panna młoda ma wizję swojej wymarzonej, krótkiej sukni, może pokusić się o własny, autorski projekt i zlecić jego wykonanie krawcowej. Tego typu suknie świetnie sprawdzą się w przypadku pań o szczupłej sylwetce, ze smukłymi nogami, które dodatkowo możemy podkreślić szpilkami. Najlepiej będzie zdecydowanie wyglądać, w przypadku pań wysokich, które nie boją się podjąć ryzyka i wyróżnić z tłumu. Niestety, odradza się ten model paniom niskim, które zostały obdarzone pełniejszymi kształtami tzn. pełniejsze biodra i uda. Wówczas efekt może nie spotkać się z naszymi oczekiwaniami.

Pamiętajmy, że ślub to wielkie wydarzenie, jeśli więc chcemy postawić na oryginalność, a tym samym wyróżnić się z tłumu i skupić na sobie uwagę gości weselnych, powinniśmy postawić na krótką suknie ślubną. Jest ona nie mniej elegancka i szykowna, od tradycyjnych długich modeli. Wszystko zależy od naszej odwagi i fantazji. Możemy wybrać suknie dostępną w salonie, a także skusić się na autorski projekt.

Zobacz także: Jak wyczyścić złoty pierścionek z serduszkiem? 2 sprawdzone sposoby

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]