Taras z palet – idealne miejsce wypoczynku za niewielkie pieniądze

meble z palet na taras

Meble z palet to już od wielu lat hit królujący zarówno w w domach, jak i na zewnątrz. Zastosowanie palet w szybkim tempie przerosło ich pierwotną, transportową funkcję, a w chwili obecnej można z nich zrobić również meble, dekoracje, a nawet taras. Wykonanie tarasu z palet jest bardzo łatwe, dzięki czemu każdy może stworzyć wyjątkowe miejsce wypoczynku w swoim ogrodzie. Obecnie, palety możemy znaleźć w wielu firmach, które oddają je często za darmo, bądź za niewielką opłatą, co pozwala na urządzenie własnego ogrodowego azylu w niskim budżecie.

Wybór odpowiednich materiałów na taras z palet

Materiałem bazowym przy pracy nad tarasem z palet są oczywiście palety. Jeśli mamy w tej kwestii możliwość wyboru, powinniśmy zwrócić uwagę na to, czy palety są w miarę dobrej jakości, najlepiej suche i bez znaczących ubytków. Kolejną istotną rzeczą jest przygotowanie desek wierzchnich, które będą umieszczone na konstrukcji z palet. Przed rozpoczęciem pracy warto zaimpregnować palety oraz deski, co znacząco wydłuży żywotność tarasu.

Przygotowanie miejsca na taras z palet

Jeśli miejsce na taras zostało wybrane, należy je odpowiednio przygotować. Gleba pod tarasem powinna być lekko przekopana, a następnie ubita. Świetnym pomysłem jest również rozłożenie agrowłókniny, która zapobiegnie przerastaniu trawy. Kolejnym krokiem jest położenie fundamentu. Można do tego wykorzystać betonowe bloczki, bądź kostkę chodnikową. Należy pamiętać, aby bloczki były rozmieszczone równomiernie

Konstrukcja tarasu z palet

Kiedy fundament jest już położony, można rozlokować na nim palety, które następnie powinny zostać ze sobą skręcone, aby zapewnić maksymalną stabilność tarasu. Kolejnym krokiem jest położenie wierzchniej warstwy desek. Deski należy położyć w taki sposób, aby ich zewnętrzne krawędzie wystawały delikatnie poza konstrukcję tarasu. Zapewniamy sobie wówczas możliwość zabudowania boków podstawy tarasu, tak aby przestrzeń pod nim była niewidoczna.

Taras z palet – impregnacja

Gotowy taras powinien być odpowiednio zabezpieczony. Z tego powodu należy pokryć całość impregnatem, co zapewni mu ochronę na warunki atmosferyczne. W chwili obecnej możemy znaleźć impregnaty w dowolnym kolorze, co sprawia, że nasz taras jest nie tylko zaimpregnowany, ale również nabiera pięknej barwy. Dzięki temu taras jest idealnym uzupełnieniem ogrodu i elewacji budynku.

Miejsce rodzinnych spotkań, czyli wymarzony taras z palet

Jak widać, wykonanie tarasu z palet jest bardzo intuicyjne, a jego efekt często przerasta nasze oczekiwania. Jedną z najważniejszych korzyści, dla których wielu ludzi decyduje się na wykonanie takiego tarasu jest to, że dzięki paletom mamy tak na prawdę gotową konstrukcję pod taras. Takie rozwiązanie minimalizuje koszty zakupu bali pod deski, co również skraca czas pracy. Jeśli zapewnimy odpowiednią ochronę palet i desek wierzchnich, będziemy mogli cieszyć się wymarzonym tarasem przez wiele sezonów. Piękne meble tarasowe i klimatyczne dekoracje sprawią, że taras z palet będzie idealnym miejscem na miłe i nastrojowe chwile spędzone z rodziną i przyjaciółmi.

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 5]