Wybieramy autko na akumulator dla dziecka kochającego motoryzację

Twoja pociecha fascynuje się motoryzacją? Chcesz kupić mu zabawkę, która pozwoli poczuć się dziecku jak prawdziwy kierowca? Podpowiadamy zatem jak wybrać odpowiednie autko na akumulator.

Jeszcze nie tak dawno autko na akumulator było czymś nieosiągalnym. Zabawką, jaką można było zobaczyć w zagranicznych filmach. Na całe szczęście obecnie dzięki rozwojowi technologii dzieci mogą bez problemu skorzystać z tego rodzaju zabawek. Oczywiście przez sam fakt, że zakup samochodu na akumulator nie należy do tanich to warto dobrze zastanowić się nad wyborem odpowiedniego. Poniżej postaramy się podpowiedzieć, na co zwrócić uwagę.

Samochód na akumulator dla dziecka, czyli maluch chce naśladować świat dorosłych

Dzieci w pewnym wieku uwielbiają naśladować świat dorosłych. Kochają zabawę w dom, gotowanie, mechanika czy też właśnie kierowcę. Zakup autka na akumulator pozwoli zatem dziecku na jeszcze większą imersję podczas zabawy w naśladowanie dorosłych.

Jakie zalety posiada zabawa samochodem na akumulator?

Zabawa z wykorzystaniem samochodu z napędem akumulatorowym to spełnienie wielu dziecięcych marzeń. W odróżnieniu od innych zabawek autka na akumulator mogą pochwalić się pewnymi niekwestionowanymi zaletami. Mowa tutaj o ogromnej frajdzie, fakcie, że z zabawki można korzystać przez kilka sezonów oraz bezpieczeństwie. Warto również podkreślić, że jazda autkiem akumulatorowym pozytywnie wpływa na rozwój motoryki i orientacji przestrzennej dziecka. Jest też swoistym przygotowaniem do świata prawdziwej motoryzacji i znacząco ułatwi późniejsze korki czy to podczas nauki jazdy na rowerze, czy też prawdziwym samochodem.

Kiedy dziecko może bawić się samochodem na akumulator?

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że samochody na akumulator to zabawkowa propozycja dla nieco starszych dzieci. Nic jednak bardziej mylnego. Samochody na akumulator znakomicie sprawdzą się w przypadku maluchów oraz przedszkolaków. Z racji, że znakomita większość dostępnych pojazdów tego rodzaju skierowana jest dla dzieci od trzeciego roku życia możemy przyjąć tą właśnie wartość jako początkową granicę. Kluczowe będzie tutaj dobranie wielkości i parametrów pojazdu do samego wieku i wagi oraz wzrostu dziecka.

Auto na akumulator dla dziecka – czym kierować się podczas wyboru?

Decydując się na zakup autka akumulatorowego dla dzieci warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. Ja wspomnieliśmy chwilę temu kluczowe będzie dobranie pojazdu do wzrostu i wagi dziecka. Kolejną kwestią jest ilość miejsc – na rynku są bowiem modele jednoosobowe, jak i też dwuosobowe. Następny istotny element to rodzaj napędu ( na dwa lub cztery koła ). Bardzo ważna jest również moc silnika w samochodzie na akumulator. Naturalnie autka dla młodszych dzieci będą mieć słabsze parametry niż te dla przedszkolaków. Zalecamy również zwrócić uwagę na pojemność akumulatorów, gdyż to od niej będzie uzależniony czas zabawy oraz długość ponownego naładowania pojazdu.

Rodzaj pojazdu na akumulator – sportowe, jeep a może traktorek?

Na sam koniec pozostawiliśmy kwestię wyboru rodzaju akumulatorowego pojazdu dla dziecka. Dużo tutaj zależy od upodobań malucha. Na rynku obecne są bowiem zarówno samochody akumulatorowe przypominające sportowe samochody, znajdziemy również takie propozycje producentów jak akumulatorowy jeep dla dziecka czy też pojazdy rolnicze takie jak traktor. Warto zatem przed dokonaniem decyzji zakupowej podpytać dziecko, w jakim typie pojazdu czułoby się najlepiej