Innowacyjne tablice manipulacyjne rewolucjonizują świat zabawek

Szukasz idealnego prezentu dla swojego dziecka, ale wybór zabawek na rynku jest tak duży, że nie wiesz co wybrać? Chcesz, aby zabawka nie tylko cieszyła i sprawiała radość, ale również pełniła funkcje edukacyjne? Najważniejszy jest dla Ciebie nieustanny rozwój Twojego dziecka już od pierwszych miesięcy jego życia? To idealny czas na zakup tablicy manipulacyjnej, która w ostatnim czasie bardzo zyskała na popularności. Stała się hitem wśród dzieci i ich rodziców. To modna, ale przede wszystkim innowacyjna zabawka dla dzieci, która uczy samodzielności i kreatywności.

Rodzaje tablic manipulacyjnych

Tablice sensoryczne dostosowane są do wieku dziecka. Są to zabawki odpowiednie dla roczniaków oraz starszych dzieci. Od wieku dziecka zależy ilość oraz rodzaj elementów, którymi dziecko może manipulować i bawić się. Na rynku dostępne są tablice, które można zawiesić na ścianie za pomocą solidnego zestawu montażowego lub postawić na podłodze (tablice w formie stojaków).

tablica manipulacyjna dla dzieci
tablica manipulacyjna dla dzieci

Dostępne są różne modele tablic o przeróżnych kształtach – klasyczne tablice w kształcie kwadratu lub prostokąta, ale również wyszukane kształty – np. w formie zwierzątek, domków, chmurek albo samochodów (wszystkie modele tablic znajdziesz na tej stronie https://ola4kids.pl/pl/c/Tablice-manipulacyjne/578). Tablice manipulacyjne dla dzieci dostępne są w różnych wariantach kolorystycznych, co sprawia, że są one bardzo estetyczne i atrakcyjne dla dziewczynek i chłopców. Istnieje również możliwość personalizacji tablic poprzez umieszczanie na nich imion dzieci.

Jakie przedmioty najczęściej umieszczane są na tablicach manipulacyjnych i czego uczą?

Tablice sensoryczne zostały stworzone po to, aby rozwijać w dziecku szereg nowych umiejętności oraz uczyć samodzielności w odkrywaniu otaczającego go świata. Zabawki te są bardzo atrakcyjne dla młodszych i starszych dzieci, ponieważ mogą one korzystać z przedmiotów, którymi na co dzień posługują się dorośli (rodzice, dziadkowie, ciocie, wujkowie). To sprawia, że taka tablica staje się jeszcze bardziej ciekawa i intrygująca dla małych rączek. W poznawaniu świata dorosłych pomagają dziecku poniższe elementy, które są odpowiednio zamocowane na tablicach:

 1. Drzwiczki z różnego rodzaju zamkami (np. zasuwka, zamek z kluczykiem) – nauka koncentracji oraz koordynacji palców.
 2. Kalkulator, liczydło – nauka cyfr i liczb oraz podstaw liczenia.
 3. Włączniki, gniazdka z wtyczką, minutnik, wiatraczek z włącznikiem, klaksony – rozwój umiejętności sensorycznych.
 4. Sznurowadła, zamki do ubrań – praktyczna nauka zawiązywania butów i zasuwania zamków przy ubraniach. Samodzielne ubieranie może stać się bardzo proste.
 5. Koła zębate – uczą zależności i logicznego myślenia.
 6. Labirynty – uczą ciekawości świata oraz sprytu.

Korzyści płynące z zabawy z użyciem tablic sensorycznych

Wielu rodziców stawia coraz częściej na zabawki, które przyczyniają się do rozwijania umiejętności poznawczych ich dzieci. Mają nie tylko bawić, ale również uczyć. Warto zadbać o przyszłość dziecka, postawić na jego rozwój i zdobywanie nowych umiejętności od najmłodszych lat. Dzięki tablicom jest to możliwe, ponieważ mają nieoceniony wpływ na dziecko:

 1. Rozwijają kreatywność oraz samodzielność- dziecko, niezależnie od wieku uczy się odkrywać do czego służą różne przedmioty, które zna z życia codziennego. Tablice są hitem wśród dzieci, ponieważ rzeczy umieszczone na tablicach są dla nich na ogół trudno dostępne. Tablica pozwala na bezpieczne wypróbowanie ich działania oraz uczy, jak z nich korzystać.
 2. Trenują refleks i spostrzegawczość, dedukcję oraz logiczne analizowanie.
 3. Całkowicie bezpieczne oraz wykonane z najwyższej jakości surowców przyjaznych dziecku.
 4. Rozwijają zdolności sensoryczne (dotyk, dźwięk, słuch) oraz psychomotoryczne.
 5. Dostępne w różnych wariantach kolorystycznych, rozmaitych kształtach oraz sposobach montażu – każdy wymagający rodzic znajdzie coś odpowiedniego dla swojego dziecka.
 6. Ponadczasowe zabawki – zakup tablicy manipulacyjnej to inwestycja na lata. Tablica manipulacyjna jest przystosowana dla najmłodszych dzieci już od pierwszego roku jego życia. Jest atrakcyjna i ciekawa nawet dla kilkuletnich dzieci.

Jeśli szukasz zabawki, które łączy elementy zabawy i nauki. Jeśli szukasz alternatywy dla bardzo drogich zabawek to zakup tablicy sensorycznej to odpowiedni wybór dla Ciebie.