Jak naładować baterie bez ładowarki?

Bateria to chyba najbardziej newralgiczny element budowy smartfona. To od jej kondycji zależy to, czy z urządzenia można korzystać. Czasy, kiedy telefon wytrzymywał nawet tydzień bez ładowania, już dawno minęły. Co zrobić, żeby móc korzystać ze smartfona, bez dostępu do ładowarki? Tego dowiesz się z naszego tekstu.

Dlaczego tak często trzeba ładować baterię w telefonie?

Jeśli z tęsknotą wspominasz czasy, w których Twoja Nokia wytrzymywała ponad tydzień, to musisz się przyzwyczaić, że nie szans na powrót takich chwil. Dlaczego tak jest? Odpowiedź jest bardzo łatwa i wcale nie chodzi o spisek producentów smartfonów. Urządzenia rozładowują się tak szybko, ponieważ oferują o wiele więcej możliwości niż kiedyś i korzystamy z nich w zupełnie inny sposób.

Kiedyś telefon służył do dzwonienia i pisania SMS-ów, sporadycznie do grania. Teraz smartfon to urządzenie, które zastępuje wiele innych, m.in. komputer, skaner, aparat czy konsolę do gier. Obsługiwanie wielu aplikacji oraz wyświetlanie tego na dużym ekranie wymaga odpowiedniego zasilania. Jeśli smartfon miałby być wyposażony w baterię, która wystarczy na kilka dni, to musiałby być kilkukrotnie większy, niż ma to miejsce obecnie. Jak jednak radzić sobie z rozładowanym urządzeniem, jeśli nie masz dostępu do ładowarki? O tym powiemy w dalszej części tekstu.

Powerbank – przyjaciel podróżnika

Jednym z najlepszych sposób, żeby utrzymać telefon przy życiu, bez dostępu do ładowarki, jest użycie powerbanka. Można śmiało stwierdzić, że to przenośna bateria, za pomocą której naładujesz swoje urządzenie w każdym miejscu. Wystarczy tylko podłączyć urządzenie i smartfon będzie działał bez zarzutu.

Na szczególną uwagę zasługują powerbanki z możliwością bezprzewodowego ładowania. Są one droższe od zwykłych, jednak ich zaletą jest wysoki komfort użytkowania. Wystarczy położyć smartfona na nim i ładowanie rozpoczyna się automatycznie. Jeśli chcesz kupić taki model, ale nie masz na to pieniędzy, to przyda Ci się szybka pożyczka.

Kabel USB

Gdziekolwiek wychodzisz z domu, miej ze sobą kabel USB, który pasuje do Twojego telefonu. Dzięki temu będziesz mieć możliwość podładowania smartfona. W wielu różnych miejscach możesz podłączyć kabel do istniejącej ładowarki. Takie urządzenia coraz częściej są w autobusach, pociągach, urzędach oraz galeriach handlowych. Dzięki temu możesz utrzymać baterię smartfona na odpowiednim poziomie i mieć kontakt ze światem. Kable USB do telefonu nie są drogie. Jednak często jest tak, że zamienniki są słabsze jakościowo i szybko się psują. Dlatego warto mieć kilka sztuk na zapas. Pieniądze na ich zakup zdobędziesz, dzięki sprawdzonej opcji, jaką jest szybka pożyczka.

Ładowarka ręczna

Jeśli przebywasz w miejscu, w którym nie ma dostępu do prądu, możesz wziąć ze sobą ładowarkę ręczną. Jej zasada działania jest podobna do dynama w rowerze. Trzeba mocno kręcić kołowrotkiem, żeby uzyskać energię elektryczną. Takie rozwiązanie jest jednak krótkotrwałe i wystarczy tylko na kilka minut działania smartfona. Ponadto, producenci urządzeń nie zalecają korzystania z ładowarek ręcznych, gdyż może to prowadzić do uszkodzenia sprzętu.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]