Czy istnieje coś takiego, jak w pełni bezpieczny komunikator internetowy?

Choć nie istnieją w pełni bezpieczne komunikatory internetowe, dostępne są aplikacje, które odznaczają się bardzo wysokim poziomem ochrony danych. Na czym polega ich działanie? Czy warto z nich korzystać?

Jakie funkcje musi mieć bezpieczny komunikator?

Niestety o żadnym komunikatorze nie można powiedzieć, że jest całkowicie bezpieczny – służby specjalne czy hakerzy są w stanie złamać wiele zabezpieczeń. Pomimo tego można znaleźć wiele aplikacji, które dobrze chronią dane użytkowników. Mowa nie tylko o samych konwersacjach tekstowych, głosowych i wideorozmowach, lecz także o plikach, które zapisane są w urządzeniach.

Decydując się na bezpieczny komunikator, warto zwrócić uwagę na kilka bardzo ważnych cech, które powinien oferować. Aplikacja wyposażona w szyfrowanie end-to-end pozwala odczytywać wiadomości tylko na urządzeniach nadawcy i odbiorcy. Kolejnym aspektem jest autodestrukcja konwersacji po pewnym czasie oraz brak opcji przechowywania jej na serwerach komunikatora. W takiej sytuacji haker czy złodziej nie będzie w stanie do nich dotrzeć.

W razie kradzieży telefonu przydatna jest również funkcja niezależnego hasła dla aplikacji. W przypadku złamania zabezpieczeń samego smartfona logowanie do komunikatora będzie znacznie utrudnione.

Bezpieczny komunikator na miarę XXI wieku

Jedną z najbezpieczniejszych aplikacji, która opiera się na technologii HVKM (Hybrid Virtual Key Management), jest UseCrypt Messenger. To komunikator, który uniemożliwia nagrywanie rozmów telefonicznych i czatów. Ponadto zapobiega rejestrowaniu otoczenia użytkownika za pomocą kamery i mikrofonu urządzenia mobilnego. Co więcej, dzięki UseCrypt Messenger możemy mieć pewność, że nasze rozmowy nie będą przekierowywane.

Aplikacja UseCrypt Messenger daje użytkownikowi kontrolę nad bezpieczeństwem jego danych. Przed wysłaniem wiadomości komunikator sprawdza, czy telefon nie został zainfekowany złośliwym oprogramowaniem. Bardzo ważnym faktem jest to, że program nie chroni wyłącznie nas, lecz także informacje dotyczące naszych rozmówców. To wszechstronne rozwiązanie dla osób, które stawiają bezpieczeństwo swojej prywatności na pierwszym miejscu.

Czy warto korzystać z bezpiecznych komunikatorów?

Anonimowość i prywatność w sieci to kwestie, których nie można pozostawiać losowi. Typowy użytkownik internetu często nie zdaje sobie sprawy z tego, jakie niebezpieczeństwa czyhają na niego w pozornie niewinnej przestrzeni wirtualnej. Korzystanie z bezpiecznego komunikatora pozwala uniknąć wielu sytuacji, w których dane mogą zostać przejęte przez hakerów. Szczególnie warto zadbać o hasła i loginy do kont bankowych oraz innych ważnych aplikacji.

W smartfonach znajduje się wiele plików, zdjęć i poufnych zapisków, które powinny zostać jedynie w posiadaniu ich właścicieli. Zarówno kradzież materialna, jak i intelektualna są wykroczeniami, które wymaga podjęcia odpowiednich kroków prawnych. Dotyczy to również oprogramowania szpiegowskiego, na które w żaden sposób nie wyrażamy zgody.

#UseCrypt #UseCryptMessenger #UseCryptOpinie

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]