Jak walczyć z łysieniem?

Łysienie to problem, który zdecydowanie częściej dotyka mężczyzn niż kobiet. Niemniej jednak, przedstawicielki płci pięknej również mogą się z nim zmagać. Aby można było skutecznie walczyć z łysieniem, trzeba stosować starannie dobrane, najlepiej naturalne kosmetyki. Całkiem dobrym pomysłem może okazać się również zmiana diety na zdrowszą. Warto także zredukować stres, który może zaostrzać problem związany z wypadaniem włosów.

Zmień dietę i zredukuj stres

Wiele osób zastanawia się nad tym, jak w skuteczny sposób pokonać łysienie. Nie każdy przygląda się jednak swojej diecie, a to właśnie od niej, w dużej mierze zależy kondycja naszych kosmyków. Dobrze byłoby więc zrezygnować z wysoko przetworzonej żywności, bogatej w rafinowany cukier i nasycone tłuszcze. Zdecydowanie lepiej będzie postawić na świeże owoce, warzywa oraz na produkty pełnoziarniste. Pomocna może okazać się również redukcja stresu. Nadmierne napięcie emocjonalne sprzyja osłabianiu cebulek i zwiększa ryzyko przedwczesnego łysienia. Warto byłoby więc skorzystać z medytacji, jak również z jogi.

Postaw na delikatny szampon

Z pomocą może przyjść nam również delikatny szampon. Należy oczekiwać od niego przede wszystkim łagodnych właściwości oczyszczających. Doskonale, jeżeli nie będzie zawierał takich substancji jak chociażby SLS. Mogą one działać drażniąco i rozregulować pracę gruczołów łojowych. W szamponie dobrze byłoby natomiast poszukiwać ekstraktów, wyciągów i wosków pochodzenia roślinnego. Takie składniki są w stanie w skuteczny sposób wzmocnić cebulki i przyśpieszyć porost włosów. Rozcieńczonym wodą szamponem należy masować kosmyki przez kilka minut, aby pobudzić mikrokrążenie. Po umyciu głowy, należy dokładnie spłukać powstałą podczas mycia pianę.

Wybierz naturalne serum

Osoby, które mają problem z łysieniem, powinny zwrócić także uwagę na naturalne serum przeciw łysieniu. W jego składzie warto poszukiwać olejku z kozieradki, jak również wyciągu z topoli czarnej. Im więcej roślinnych ekstraktów zawiera serum, tym lepiej. Ważne jest także to, aby kosmetyk był używany zgodnie z zaleceniami producenta, które znajdują się zazwyczaj na opakowaniu. Serum wymaga codziennego stosowania, bo tylko wówczas będzie mogło przynieść pożądane rezultaty. To, kiedy pojawią się efekty to w dużej mierze kwestia indywidualna. Wiele zależy od stopnia zaawansowania problemu. Im jest on poważniejszy, tym dłużej trzeba będzie czekać na satysfakcjonujące efekty. Zazwyczaj powinny się one pojawić po kilku tygodniach. Jeśli szukasz odpowiedniego serum koniecznie sprawdź ranking na stronie: https://zdrowie.wprost.pl/uroda/pielegnacja/10614316/serum-na-porost-wlosow-ranking-top-5.html