Masaż ciepłymi kamieniami – jakie niesie za sobą zalety?

Masaż ciepłymi kamieniami niesie dla ludzkiego organizmu wiele różnych zalet. Przede wszystkim warto w tym miejscu wymienić dużo lepsze samopoczucie, ale też poprawa obiegu krwi i limfy. W ten sposób organizm oczyszcza się z toksyn, funkcjonuje dużo sprawniej i wydajniej.

Masaż daje uczucie ukojenia oraz odprężenia, dlatego decyduje się na niego coraz większa grupa osób. Jednocześnie dba o to, aby ludzka skóra była prawidłowo odżywiona. Jak widać takie działania mają wiele rozmaitych zalet, więc zdecydowanie się na masaż gorącymi kamieniami może stanowić absolutny strzał w dziesiątkę.

Masaż ciepłymi kamieniami – czego można się po nim spodziewać?

Popularność masażu ciepłymi kamieniami bierze się głównie z tego, iż dzięki niemu mięśnie są bardzo skutecznie regenerowane. Korzystają z tego np. osoby przepracowane i przemęczone, ale również wyczynowi sportowcy, którzy chcą się udanie przygotować do czekających ich startów w najważniejszych imprezach sezonu. Masaż przeznaczony jest zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Można udać się na niego samodzielnie lub też wręczyć komuś voucher w ramach prezentu urodzinowego lub ślubnego.

Do największych zalet tego typu masażu można zaliczyć również:

  • poprawę prawidłowego napięcia mięśni,
  • poprawę elastyczności skóry,
  • wzrost wytrzymałości mięśniowej,
  • pomoc w niwelowaniu otyłości oraz rozstępów.

Jak widać działanie jest niezwykle wszechstronne, dlatego każda osoba powinna przynajmniej raz w życiu udać się na taki masaż. Z pewnością nikt nie będzie tego później żałował.

Skrócenie okresu rekonwalescencji po przebytych urazach lub chorobach

Masaże gorącymi kamieniami mają to do siebie, iż są niezwykle uniwersalne, dlatego mogą być zalecane w okresie rekonwalescencji po przebytych urazach i chorobach. Jeśli ktoś zmagał się np. z urazem kręgosłupa lub też miał problemy z mięśniami, powinien sobie pozwolić na odrobinę relaksu i skorzystanie z takiej terapii. Zaleca to wielu specjalistów. W ten sposób okres rehabilitacji może się znacznie skrócić. Masaże są wykorzystywane również w klubach sportowych, ponieważ zmniejszają podatność na poważne urazy. Z ich pomocą eliminowane są także bóle reumatyczne, więc jeśli doskwierają komuś od dłuższego czasu, warto spróbować masażu ciepłymi kamieniami. To jedna z najlepszych propozycji na wiele różnych schorzeń i dolegliwości. Przy okazji oczyści się swój organizm z toksyn i doprowadzi do tego, że będzie można z niego korzystać w stu procentach.

Relaks po bardzo długim wysiłku fizycznym oraz dodanie energii

Nie ulega dyskusji, że bardzo długi wysiłek fizyczny może spowodować, iż zainteresowani utracą sporo energii lub też po prostu zaczną mieć problemy z szybką regeneracją mięśni. W takich przypadkach sięgnięcie po masaż gorącymi kamieniami jest bardzo dobrym pomysłem, ponieważ regeneracja mięśni przebiega pomyślnie, a organizmowi dostarcza się niezbędnej dawki energii. To szczególnie ważne wśród sportowców, którzy muszą działać na pełnych obrotach, co kilka dni.

Masaż z tej kategorii ułatwia pracę serca, a dodatkowo wspomaga walkę z cellulitem. Łączy w sobie działanie lecznicze, sportowe, wyszczuplające i relaksujące, więc nic dziwnego, że tak szerokie grono osób decyduje się na jego wypróbowanie i chętnie do niego wraca. Do masażu wykorzystuje się kamienie z czarnego bazaltu. Ważne jest to, aby miały zróżnicowane rozmiary i kształty, ale ich powierzchnia musi być idealnie gładka. Dzięki temu nie będzie problemów z tym, aby kamienie właściwie i sprawnie przemieszczały się po skórze masowanej osoby.

Autor artykułu
Artykuł przygotowany przez ekskluzywny Hotel Bristol ze strefą SPA położony w Górach Świętokrzyskich w miejscowości Busko Zdrój
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]