Zapuszczasz włosy? Dowiedz się, jak zadbać o ich kondycję w czasie wzrostu

pielęgnacja włosów

Wydaje się, że zapuszczanie włosów to nic trudnego. W końcu jeśli nie będzie się ich ścinać – urosną. Okazuje się jednak, że to nie jest takie proste i jeśli nie zadbasz o nie w szczególny sposób, będą rosły powoli, a z każdym miesiącem ich kondycja będzie coraz słabsza. Dowiedz się, jak zadbać o włosy w czasie zapuszczania.

Jak zapuszczać włosy – pielęgnacja

Jak szybko zapuścić włosy? Kluczem do sukcesu jest prawidłowa pielęgnacja. W tym wypadku najważniejsze są odżywki i maski – cebulki muszą mieć składniki odżywcze, z których będą mogły korzystać przy produkowaniu nowego kawałka włosa. Potrzebują do tego ceramidów i kolagenu, jednakże należy dostarczyć im także innych składników, na przykład witamin, które wzmacniają cebulki i pobudzają ich działaniu. Na rynku dostępne są wcierki i maski pobudzające porost włosów. Możesz po nie sięgnąć. Nie tylko przyspieszą wzrost, lecz także zwiększą liczbę baby hair. Dzięki temu czupryna będzie bujniejsza.

Zapuszczanie włosów a odżywienie całego organizmu

Warto mieć na względzie to, że zapuszczanie włosów nie uda się nawet przy najlepszej pielęgnacji, jeśli organizm nie będzie dobrze odżywiony. Dlatego projekt zapuszczanie powinien bazować na odpowiedniej diecie: zdrowej, obfitującej w witaminy i składniki odżywcze, z nie za dużą ilością cukru. Warto sięgnąć także po suplementy wzmacniające włosy: selen i cynk, a także herbatki ze skrzypu i pokrzywy, kozieradkę. Na kondycję włosów i szybkość ich wzrostu wpływa także poziom nawodnienia organizmu. Jedna lub dwie dodatkowe szklanki wody w ciągu dnia naprawdę mogą zdziałać cuda.

Cięcie przy zapuszczaniu włosów?

Wiele osób zapuszczając włosy rezygnuje zupełnie z ich obcinania. A to duży błąd! Podcinanie końcówek to dobry sposób na polepszenie wyglądu włosów i zadbanie o ich kondycję, a do tego może pobudzić wzrost. Dlatego co najmniej co 3 miesiące należy odwiedzić fryzjera. A jeśli boisz się, że podcinanie zniweluje cały wysiłek, to spokojnie – tak naprawdę wystarczy, że obetniesz same końcówki, kilka milimetrów. To wzmocni włosy i odświeży je, a ty będziesz mogła cieszyć się przepiękną falą długich włosów.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]