Jak skutecznie rozjaśnić włosy w domu?

rozjaśnianie włosów w domu czy warto

Rozjaśnianie włosów stało się popularnym trendem. Spore grono kobiet dąży więc do uzyskania chłodnego bądź ciepłego odcienia blondu, bez żółtych refleksów. Zwykle nie chcemy zostawiać całej naszej pensji u fryzjera, poddając się wielogodzinnym zabiegom rozjaśniającym. Okazuje się, że nawet szatynka, może mieć piękne jasne sploty, osiągając ten efekt w zaciszu własnego domu. Rozjaśnianie włosów w ten sposób wcale nie musi być dla nich wysuszające i niszczące. Jak zatem rozjaśnić włosy w domu?

Na czym polega rozjaśnianie?

Dzięki zabiegowi rozjaśniania, włosy stają się o ton lub kilka jaśniejsze od naturalnego koloru. Zabieg ten pozbawia włosy, ich naturalnego pigmentu. Zwykle taki efekt można było uzyskać przy pomocy fryzjera. Jednak można tego dokonać również w domu, wybierając metodę, najodpowiedniejszą dla naszych włosów. Wszystko zależy od tego, jakiego efektu oczekujemy, a także od tego, w jakim stanie były nasze włosy przed zabiegiem. Pamiętajmy, że oczekując radykalnej zmiany koloru, lepiej jednak zaufać specjaliście. Jeśli jednak chcemy zmiany obejmującej jeden lub dwa tony, z powodzeniem możemy zrobić to w domowym zaciszu.

Jak rozjaśnić włosy w domu naturalnymi sposobami?

Do wyboru mamy kilka, całkowicie naturalnych sposobów, które jednak będą skuteczne jeśli już mamy jasne włosy. Przy dość ciemnych, należy się liczyć z tym, że efektu może nie być lub będzie on bardzo delikatny. Do domowych sposobów rozjaśniania włosów zaliczamy:

  • rozjaśnianie włosów sokiem z cytryny –  sok z jednej lub kilku cytryn ma właściwości rozjaśniające. Pamiętajmy jednak, że im dłuższe włosy, tym więcej soku będziemy musieli zużyć. Rozcieńczamy go z wodą 1:3 a następnie wcieramy we włosy, muszą być one suche. Mieszankę trzymamy na włosach przez co najmniej kilka godzin. Pamiętajmy także, by powtarzać zabieg przez kilka kolejnych dni, przy czym, by przyspieszyć efekt możemy wystawić włosy na działanie promieni słonecznych.
  • rozjaśnianie włosów miodem – do wykonania tego zabiegu będziemy potrzebować odżywki, takiej której zwykle używamy, a także łyżki miodu. Całość nakładamy na umyte i lekko podsuszone włosy, odczekujemy około godzinę, a następnie spłukujemy. Zabieg oczywiście należy kilka razy powtórzyć.
  • rozjaśnianie włosów przy pomocy octu winnego – jak sama nazwa wskazuje do wykonania mikstury, potrzebny nam ocet winny, a także sok z cytryna, dobrze będzie jeśli zaopatrzymy się także w buteleczkę z rozpylaczem. Włosy powinny pozostać suche, a następnie dokładnie wypłukane octem winnym. Jego zadaniem jest przede wszystkim usunięcie pozostałości środków, które używamy do stylizacji. Następnie w garnuszku, gotujemy dwie filiżanki wody. W momencie zagotowania, dodajemy dwie łyżki octu. Całość zostawiamy do wystygnięcia, a następnie myjemy włosy zwykłym szamponem, spłukujemy i przepłukujemy przygotowaną mieszanką. Możemy zastosować to także na suche włosy. Do tego potrzebna nam będzie wspomniana wcześniej butelka z rozpylaczem. Spryskujemy włosy i po 10 minutach spłukujemy.
  • rozjaśnianie włosów przy pomocy rumianku – ten sposób sprawdzi się tylko w przypadku ciemnych blondynek, które chcą nadać włosom złociste refleksy. Trzy lub cztery torebki rumianku zalewamy gorącą wodą. Po ostygnięciu płuczemy włosy naparem, a następnie pozostawiamy na około 20 minut i spłukujemy.
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]