Rollery do twarzy to gadżet, który pojawia się u większości instagramerek. Jest też stałym bywalcem blogów i vlogów urodowych. Ale dlaczego tak właściwie jest? Czy to kolejny ładny, modny gadżet, który prawdopodobnie skończy rzucony w kąt?
1. Rollery do twarzy: co to właściwie daje?
2. Jaki roller do twarzy wybrać?
Jeśli sądzisz, że przeznaczając kilkadziesiąt złotych na ten niewielki choć uroczy gadżet dasz się wyrolować, poznaj działanie rollerów do twarzy i przyjrzyj się bliżej zbawiennemu wpływowi masażu.
1. Rollery do twarzy: co to właściwie daje?
Rollery do twarzy szturmem podbijają serca kobiet. Popularność tego gadżetu rośnie, ponieważ rośnie nasza świadomość na temat odpowiedniej pielęgnacji twarzy i ciała. Bo właśnie temu, ogólnie rzecz ujmując, służy roller – masażowi twarzy i ciała. Z rollera można korzystać w ramach codziennej rutyny pielęgnacyjnej, ale można też wykorzystywać go osobno, w ramach przyjemnego i odprężającego rytuału.
Odpowiedni roller poprawi owal twarzy, pomoże zmniejszyć opuchliznę i cienie pod oczami, zwiększyć krążenie krwi, zamknąć pory, które są zmorą wielu kobiet. Dzięki rolowaniu mięśnie się odprężają, a ciało powoli się rozluźnia. Bo właśnie to warto podkreślić – korzyści, które płyną z rolowania, nie kończą się jedynie na cerze i jej wyglądzie. Masaż wykonany rollerem do twarzy odpręża, relaksuje i rozluźnia. Z czasem skóra się rozjaśnia i wygląda młodziej (roller z różowego kwarcu wygładza zmarszczki). Niektóre użytkowniczki przekonują, że regularne korzystanie z rollera jest w stanie wyszczuplić twarz.
Kluczem do sukcesu jest oczywiście wybranie odpowiedniego rollera. Odpowiedni, czyli jaki?
2. Jaki roller do twarzy wybrać?
Do najchętniej wybieranych należą rollery do twarzy wykonane z kamienia. Nie dlatego, że są najpiękniejsze (chociaż są), ale ze względu na ich niezwykłe właściwości.
Zgodnie z tradycyjną medycyną chińską konkretnym kamieniom przypisuje się określone właściwości. Nie bez znaczenia jest również fakt, że stosunkowo łatwo je wyczyścić. A o jakich właściwościach konkretnie mowa?
Jak wspomniano już wyżej, roller z różowego kwarcu wygładza i niweluje zmarszczki. Roller jadeitowy wzmacnia układ limfatyczny. Rollery z ametystu są z kolei polecane tym paniom, które zmagają się z niedoskonałościami.
Osoby, które wolałyby spróbować czegoś innego, mogą zdecydować się na rollery wykonane z miedzi czy ze srebra. Również one posiadają właściwości bakteriobójcze oraz lecznicze.
Na koniec warto również wspomnieć o rollerach 3D czy rollerach z igłami.