Szablony stron internetowych – jakie są ich zalety?

W ostatnich latach ceny usług IT, w tym projektowania stron internetowych, znacznie wzrosły. Początkujący przedsiębiorca nie zawsze dysponuje budżetem, który pozwala na zlecenie projektu indywidualnej grafiki dla strony firmowej lub sklepu internetowego. Czy to oznacza, że jest on skazany na bardzo podstawowe lub po prostu amatorskie rozwiązania? Absolutnie nie. Z pomocą przychodzą profesjonalne szablony stron internetowych, które sprawiają, że estetyczny i rozbudowany layout jest w zasięgu ręki każdego przedsiębiorcy lub freelancera.

Profesjonalny szablon dla sklepu internetowego

Coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na rozpoczęcie sprzedaży swoich usług lub produktów przez Internet. Choć duża część z nich zaczyna swoją przygodę z e-commerce od aukcji internetowych, zdecydowana większość prędzej czy później stawia na własny sklep internetowy, który pozwala na znacznie większą kontrolę nad sprzedażą i jednocześnie na zmniejszenie kosztów. Indywidualny projekt sklepu internetowego to jednak duży wydatek, jak również konieczność nawiązania współpracy z profesjonalną firmą, która zrealizuje oczekiwania klienta. A te nie zawsze są jasne – przedsiębiorca na ogół chciałby, aby jego sklep był ładny i funkcjonalny, potrafi też wskazać jaki wygląd sklepu mu się podoba, ale bywa, że nie jest w stanie wyartykułować określonych oczekiwań względem samych funkcjonalności sklepu, czy rozmieszczenia w nim poszczególnych elementów. Aby nie kupować kota w worku, warto rozważyć skorzystanie z gotowych szablonów, które są już do dyspozycji przedsiębiorców. Jest wiele firm specjalizujących się w sprzedaży szablonów dla e-commerce, w tym np. Shoplo.

Szablony stron internetowych – tanio, szybko i profesjonalnie

Podstawową zaletą, jaką mają szablony stron internetowych, jest cena. Koszt profesjonalnie zaprojektowanego szablonu dla sklepu online to zaledwie kilkaset złotych. To ułamek ceny, jaką trzeba by zapłacić za indywidualnie zaprojektowany layout. Do tego dochodzi kwestia oczekiwania na zrealizowanie usługi – gotowe szablony można uzyskać od ręki, na zlecony projekt trzeba czekać – często wiele dni, a nawet tygodni. Podczas gdy profesjonalne szablony sklepów internetowych oferowane przez wyspecjalizowane platformy są już gruntowne przetestowane pod względem poprawności działania i funkcjonalności, szablon wykonywany na zamówienie może wymagać kosztownych poprawek. Jest to szczególnie problematyczne, gdy klient uświadomi to sobie już po okresie gwarancyjnym, jaki zleceniobiorca udzielił na swoją usługę. Dlatego gotowy szablon to dobra opcja dla osób, które cenią sobie sprawdzone rozwiązania, jakie są gotowe do pracy od razu po instalacji.

Co istotne, gotowy szablon można w prosty sposób personalizować i dostosowywać do swoich potrzeb, co jest szczególnie ważne dla przedsiębiorców, którzy chcieliby, aby wygląd sklepu w widoczny sposób nawiązywał kolorystyką do identyfikacji wizualnej marki. Profesjonalne firmy zajmujące się sprzedażą gotowych szablonów oddają do dyspozycji klientów demo, które pozwala na podgląd szablonu i pogłębioną ocenę jego walorów wizualnych oraz użytkowych. Dobrze dobrany szablon sklepu internetowego nie tylko wpłynie na pozyskanie dla firmy wielu nowych klientów, ale również pozwoli przedsiębiorcy oszczędzić sporą kwotę na usługach IT.