Na czym polega separacja rzęs?

Przedłużanie, doczepiania sztucznych włosków oraz wszelkiego rodzaju zabiegi dotyczące rzęs, to coraz bardziej popularne działania, dzięki którym możliwe jest nadanie oku kobiecości, jak również utworzenie magicznego spojrzenia. Oprócz standardowego doklejania rzęs możliwa jest również ich separacja. Na czym ona polega? Jak i dlaczego warto wykonywać ten zabieg? Jakie narzędzia wykorzystywane są w celu ich podziału?

Czym jest separacja rzęs?

Separacja włosków znajdujących się na powiece to niekiedy bardzo ważna czynność, która powinna być wykonywana regularnie oraz sposób dokładny i profesjonalny. Zabieg ten przynosi wiele korzyści oraz znacząco ułatwia dalsze postępowania. Głównym celem tego rodzaju działań jest przygotowanie rzęs do powiększenia ich objętości.

Odizolowanie poszczególnych struktur zapewnia również poprawną aplikację materiału oraz gwarantuje zachowanie odpowiedniego odstępu od powieki. Separacja skraca również czas docelowego zabiegu, jednocześnie dostarczając większego komfortu pacjentce oraz kosmetyczce.

By działania te były bezpieczne, skuteczne, a przede wszystkim wykonane na odpowiednim poziomie, do czynności tych należy wykorzystać odpowiednio dobrane, profesjonalne narzędzia i artykuły. Warto również stale podwyższać swoje kompetencje, jako specjalisty i stosować nowoczesne metody i techniki stylizacji.

Jak wykonać separację rzęs?

Działania związane z odizolowywaniem poszczególnych struktur włosa, można wykonywać zarówno na dolnej, jak i na górnej powiece. Umiejętność ta wymaga od specjalisty odpowiedniego ułożenia dłoni na sprzęcie oraz wykonywaniu szczegółowych, kontrolowanych ruchów.

Dłonie osoby wykonującej zabieg powinny być rozluźnione, jak również umożliwiały przejrzystość i widoczność oka. Nie mogą być zaciśnięte. By ruchy mogły być precyzyjnie, a mięśnie nie doznawały skurczów, warto ułożyć przedramię, lekko opierając je o czoło klientki lub specjalnie przygotowany statyw.

Aby prawidłowo i skutecznie wykonać separację należy pilnować granicy powiek. Izolację wykonywać w niewielkiej odległości od konturu oka. Zapewnia to działanie we wszystkich, pojedynczych, dłuższych i krótszych rzęsach. Przed zabiegiem należy zabezpieczyć oko pacjentki odpowiednimi produktami higienicznymi.

Narzędzia przydatne do wykonania separacji rzęs

Do wykonania profesjonalnego zabiegu separacji rzęs należy wykorzystać specjalistyczne i przeznaczone ku temu narzędzia i akcesoria. Ważnym aspektem jest również sterylność i higieniczne traktowanie poszczególnych produktów, dzięki czemu do oka nie wedrze się żadne zakażenie. Najwyższej jakości artykuły pozwolą uzyskać zadowalający efekt, a także właściwą aplikację sztucznych włosków.

Wśród najbardziej popularnych akcesoriów znajduje się przede wszystkim pęseta do rzęs. Produkt, który powinien być wykonany z bezpiecznego tworzywa, estetyczny, wygodny w trzymaniu oraz dostosowany do precyzyjnych ruchów. Wśród pożądanych narzędzi znajdują się również taśma kosmetyczna, płatki do separacji rzęs, szczoteczki do rzęs itp.

Artykuł powstał przy współpracy z Amazinglashes.com