Mezoterapia igłowa – jeden zabieg, wiele możliwości

Mezoterapia igłowa to wyjątkowy zabieg medycyny estetycznej, którego działanie opiera się na wprowadzeniu substancji aktywnych i witamin bezpośrednio pod skórę. Chociaż największą popularnością cieszy się mezoterapia igłowa twarzy, to tak naprawdę zabieg można wykonać w celu poprawy kondycji skóry w dowolnym miejscu. Poznaj wszechstronne zastosowanie mezoterapii.

Mezoterapia igłowa – co to za zabieg?

Mezoterapia igłowa jest jedną z najczęściej wykonywanych procedur medycyny estetycznej. Jest zabiegiem iniekcyjnym, więc może wykonywać ją tylko lekarz. Dedykowana jest różnym problemom ze skórą, takim jak zmarszczki, nadmierne wypadanie włosów, a także cellulit. Mezoterapia dostępna m.in. w warszawskiej Klinice Miracki błyskawicznie odżywia, nadaje świetlistości cerze, pomaga zlikwidować najbardziej widoczne objawy przemęczenia skóry, pobudza wzrost włosów, redukuje tkankę tłuszczową.

Zabieg jest szybki i wiąże się z niewielkim dyskomfortem. Na początku skóra jest oczyszczana. Jeżeli jest taka potrzeba, nakładany jest również krem anestetyczny, łagodzący odczucia bólowe. Znieczulenie stosowane jest w przypadku, gdy pacjent jest szczególnie wrażliwy na ból lub wymaga tego rodzaj zastosowanego preparatu. Po około 30 minutach od znieczulenia lekarz przystępuje do nakłuwania skóry cienką kaniulą lub specjalnym „pistoletem” w wybranych okolicach. Chociaż pierwsze efekty mezoterapii igłowej widoczne są już po jednej sesji, to o liczbie zabiegów potrzebnych do uzyskania optymalnych rezultatów powinien zdecydować lekarz.

Skóra po mezoterapii może być lekko zaczerwieniona, mogą pojawić się wybroczyny i siniaczki, rumień lub obrzęk. Wszystkie te objawy stają się niewidoczne już kilka godzin po zabiegu.

Mezoterapia igłowa twarzy

Mezoterapia twarzy wykonywana jest głównie w celu nawilżenia skóry i wypełnienia drobnych zmarszczek. Dzięki podskórnej iniekcji komórki skóry stają się bardziej aktywne i zaczynają wzmożoną produkcję kolagenu i elastyny. Skóra właściwa otrzymuje niezbędne składniki, które zapewniają rewitalizację, odmłodzenie i nawilżenie.

Co ważne, mezoterapia igłowa twarzy jest nie tylko zabiegiem odmładzającym przeznaczonym dla skóry dojrzałej, ale też profilaktycznym. Można więc ją stosować nawet już około 25. roku, aby opóźnić proces starzenia skóry i zapobiec powstawaniu zmarszczek. Aby utrzymywać i przedłużać efekt poprawy kondycji skóry, mezoterapię twarzy warto powtarzać nawet kilka razy w roku.

Mezoterapia pod oczy

Mezoterapia igłowa to zabieg, który można wykonać nawet w tak delikatnych miejscach, jak skóra w okolicach oczu. Jednym z takich zabiegów jest mezoterapia pod oczy Dermaheal. Zastosowany preparat zawiera kwas hialuronowy oraz około 50 aktywnych składników, m.in. witaminy, minerały, aminokwasy, nukleotydy, koenzymy, przeciwutleniacze. Bogaty skład preparatu przyczynia się do dogłębnego odżywienia skóry w okolicach oczu i redukcji takich niedoskonałości, jak:

  • cienie pod oczami,
  • zmarszczki tzw. kurze łapki,
  • zbytnio zaznaczona dolina łez,
  • fałdy powiekowo-policzkowe,
  • niewielkie worki pod oczami.

Mezoterapia kwasem hialuronowym Dermaheal zapobiega odkładaniu się tkanki tłuszczowej i stymuluje lipolizę, usuwając płaty tłuszczu znajdujące się pod oczami. Redukuje zmarszczki, tonizuje i napina skórę, dając olśniewający efekt odmłodzenia. Ma również działanie rozjaśniające.

Mezoterapia igłowa skóry głowy

Przykładem mezoterapii na włosy jest zabieg Dr Cyj. To unikalna terapia, która polega na wstrzyknięciu w skórę głowy innowacyjnego preparatu peptydowego, wspomagającego odrost włosów, a także zatrzymującego proces łysienia. Skład preparatu to siedem zróżnicowanych peptydów połączonych z kwasem hialuronowym. Koktajl poprawia mikrokrążenia skóry głowy oraz odżywia mieszki włosowe, ale także stymuluje komórki do namnażania oraz hamowania niekorzystnego wpływu czynników zewnętrznych.

Mezoterapia igłowa skóry głowy przeznaczona jest dla kobiet i mężczyzn, którzy zmagają się z problemem nadmiernego wypadania włosów, niezależnie od rodzaju i powodu tej przypadłości. Zabieg pomaga osobom, które cierpią z powodu nadmiernej utraty włosów spowodowanej stresem, niewłaściwą dietą, złą pielęgnacją, czy zaburzeniami hormonalnymi. W każdym z tych przypadków mezoterapia igłowa przyspiesza porost włosów, wzmacnia je i wspiera walkę z łysieniem.

W przypadku pytań dotyczących zabiegów medycyny estetycznej zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]