Depilacja pachwin i innych części ciała – nie tylko latem

Latem szczególnie przywiązujemy wagę do tego, by skutecznie usuwać niepożądane owłosienie – chyba nie musimy nikomu tego wyjaśniać! Nie tylko panie, ale i panowie sięgają po różne sposoby depilacji, by podczas urlopu czy po prostu cieplejszych dni prezentować się jak najlepiej i jednocześnie zachować higienę. Czy to znaczy, że na woskowanie warto wybierać się wyłącznie latem? Absolutnie nie! Podpowiadamy, dlaczego depilacja bikini to często całoroczna pielęgnacja, dlaczego wiele osób decyduje się na depilację pachwin również w okresie jesienno-zimowym oraz kiedy panowie depilują nogi.

Depilacja pachwin i pach: zadbaj o swój komfort

Nie da się ukryć: pocimy się nie tylko latem. Nawet w mroźne dni możesz poczuć, że pot cieknie po Twoim ciele, zwłaszcza jeśli znajdziesz się w nagrzanym pomieszczeniu i nie zdążysz zdjąć kurtki lub płaszcza. Depilacja pach to sposób na to, by skuteczniej walczyć z nieprzyjemnym zapachem i uczuciem dyskomfortu. Gładkie pachy i ulubiony antyperspirant sprawiają, że nawet w kryzysowej sytuacji będziesz czuć się pewnie i świeżo. Nic dziwnego, że wiele osób decyduje się na depilację pach woskiem nie tylko latem. Regularne usuwanie niechcianych włosków sprawia, że odrastają słabsze i mniej widoczne, dlatego zamiast je zapuszczać i umawiać się na wizytę późną wiosną, po prostu kontynuuj regularną depilację. Podobne wnioski możemy wysnuć, gdy w grę wchodzi depilacja pachwin: zimą co prawda zasłaniamy je warstwami ubrań, jednak w tych okolicach nadal mogą powstawać podrażnienia czy odparzenia. Regularne usuwanie włosków za pomocą wosku zapobiega również ich wrastaniu.

Depilacja nóg mężczyzn: dla sportowców i nie tylko

Depilacja nóg mężczyzn to często kwestia nie tyle wyglądu, ile użyteczności; nie bez powodu usuwanie owłosienia z tej partii ciała jest nazywane depilacją pływaków! Mężczyźni zawodowo uprawiający niektóre dyscypliny sportowe decydują się na usunięcie włosków z nóg m.in. ze względów bezpieczeństwa lub z uwagi na zmniejszanie oporu powietrza lub wody. W przypadku regularnych treningów nie tylko latem, ale i zimą, ciągłe usuwanie włosków może być uciążliwe. Depilacja nóg mężczyzn za pomocą wosku zapewnia gładką skórę na dłużej: efekt utrzymuje się nawet do kilku tygodniu! Spokojnie, sceny krzyku i płaczu w salonie depilacji to karykaturalny obraz powstający na potrzeby seriali i filmów komediowych. W rzeczywistości męska depilacja dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii oraz specjalnego wosku jest niemal bezbolesna, o czym przekonało się już wielu panów. Pakiety depilacji dla mężczyzn sprawiają, że coraz częściej w gabinetach pojawiają się także przedstawiciele płci niesłusznie nazywanej brzydką. Zamiast znów sięgać po maszynkę bezpośrednio przed treningiem i ryzykować zacięcia, umów się na wizytę w salonie depilacji i pozbądź się niechcianego owłosienia na dłużej!

Wrastające włoski bikini? Koniec z dyskomfortem!

Jeśli decydujesz się na depilację okolic intymnych, z pewnością zdarzyło Ci się po prostu ogolić strefę bikini za pomocą zwykłej maszynki do golenia. To rzeczywiście najszybsza metoda, ale również najprostszy sposób na… podrażnienia po depilacji bikini, a dokładniej: zaczerwienienia, zacięcia oraz wrastające włoski bikini. Jeśli chcesz cieszyć się gładką skórą okolic intymnych nie tylko latem, ale i przez cały rok, regularne wizyty w salonie depilacji to najlepsze rozwiązanie. Połączone z odpowiednią pielęgnacją i specjalnymi preparatami spowalniającymi odrastanie włosków sprawią, że zapomnisz o krostkach czy nieprzyjemnych podrażnieniach, które dodatkowo powoduje ocieranie się bielizny, spodni lub rajstop. Może depilacja laserowa? To coraz częściej wybierane rozwiązanie, jednak musisz liczyć się z tym, że na efekty trzeba trochę poczekać. Jesień i zima to najlepszy czas, by  trwale usuwać włoski z okolic bikini: nie narażasz wówczas tych stref na działanie promieni słonecznych czy wody z basenu lub słonej wody morskiej. Nie zwlekaj z zabiegami pielęgnacyjnymi i zaplanuj je już teraz, by latem cieszyć się idealnie gładką skórą!

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]