Czy zabiegi w klinikach urody są bezpieczne?

Oczekując na wizytę w gabinecie kosmetycznym, nie możemy doczekać się efektów w postaci poprawy urody. Jest to podstawowa kwestia, ale często analizujemy także problem bezpieczeństwa. Czy kliniki urody nam je gwarantują?

Już na samym wstępie, kiedy planujemy wizytę w salonie kosmetycznym, zapoznajmy się z opiniami na jego temat (np. na forach internetowych, Facebooku czy wizytówce Google). Warto dowiedzieć się czy pracownicy posiadają odpowiednie kwalifikacje (np. czy posiadają certyfikat ukończenia kursu obsługi konkretnego zabiegowego urządzenia). W przypadku zabiegów związanych z medycyną estetyczną upewnijmy się czy są przeprowadzone przez odpowiedniego lekarza. W skrócie zabieg powinna wykonywać osoba doświadczona i godna zaufania.

Zanim jednak dojdzie do jakiejkolwiek interwencji w nasze ciało, kosmetolog lub lekarz mają obowiązek przeprowadzić dokładny wywiad medyczny. W przypadku niektórych zabiegów, powinien on być naprawdę szczegółowy. Podstawowe są pytania o choroby przewlekłe, przyjmowane leki oraz uczulenia. Ma to na celu wykluczenie przeciwwskazań do poddania się zabiegowi i potwierdzenie, że się do niego kwalifikujemy.

Kolejną kwestią, na którą warto zwrócić uwagę, jest sprzęt używany w danej klinice urody. Sprawdźmy, czy jest on odpowiednio certyfikowany. Informacje na ten temat możemy łatwo zweryfikować chociażby w internecie, a tą wiedzą powinna podzielić się z nami obsługa.

Same urządzenia przed zabiegiem muszą być prawidłowo zdezynfekowane, a cały sprzęt sterylny. Zwróćmy uwagę na to, czy gabinet jest nienagannie czysty. Lekarz lub kosmetolog powinien z kolei używać jednorazowych rękawiczek i maseczki oraz jednorazowych materiałów pomocniczych takich jak podkłady, chusty zabiegowe, ręczniki czy drobne akcesoria.

Przede wszystkim nie bójmy się pytać. Nasze obawy często wynikają po prostu z niewiedzy. Dlatego jeśli mamy jakieś wątpliwości lub coś budzi w nas niepokój, najlepiej skonsultować to z obsługą salonu kosmetycznego lub kliniki urody.

Tekst powstał przy współpracy z warszawską kliniką urody – Beauty Duty.

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 5]