Czy powiększanie ust jest bezpieczne?

Korekta ust jest w stanie korzystnie odmienić wygląd całej twarzy, dlatego kobiety chętnie sięgają po zabiegi wypełniające wargi. Powiększanie ust to jeden z prostszych zabiegów medycyny estetycznej, bo nie wymaga korzystania z bolesnych metod chirurgicznych i nie wiąże się z długim okresem rekonwalescencji. Powyższe powody nie wykluczają wypełniania ust z ryzyka powikłań. Przemieszczenie się kwasu, brak pożądanego kształtu, podskórne grudki czy stan zapalny – to tylko niektóre z konsekwencji, które mogą nastąpić po nieprawidłowym wykonaniu zabiegu wypełniającego. Czy każdy zabieg wypełniania ust jest obarczony ryzykiem?

Bezpieczne powiększanie ust 

Wypełnianie ust może być bezpieczne, tylko wtedy, gdy zadbamy o jego odpowiednie warunki. Pierwszy i najważniejszy krok do sukcesu to zrobienie researchu na temat programów zabiegowych wyselekcjonowanych przez nas klinik. Ważne jest, by wizyty w gabinetach medycznych przebiegały w higienicznych warunkach, a przyrządy używane do zabiegu podlegały dokładnej dezynfekcji. Higiena i wysokie kwalifikacje lekarzy wykluczają wszelkie ryzyka powikłań i zapaleń, a także bolesnych rekonwalescencji pozabiegowych. Każdy zabieg powinien rozpoczynać się dokładnym wywiadem z pacjentem w celu wykluczenia przeciwwskazań. Jeśli klinika pomija ten krok, powinniśmy zrezygnować z takowej  usługi – lekarz musi dbać przede wszystkim o nasze bezpieczeństwo.

Kolejną ważną kwestią są preparaty używane do wypełniania ust. Najbardziej polecane produkty wśród kosmetologów to Juvederm oraz Stylage, z których korzysta m.in. gabinet Wellclinic. Wypełniacze są przetestowane pod kątem dermatologicznym, a wysokie stężenie kwasu zapełnia łatwą przyswajalność produktów przez organizm. 

Jak przebiega zabieg – powiększanie ust?

Przy zabiegu modelujący usta z zastosowaniem kwasu hialuronowego polega na iniekcji pod skórę preparatu o konsystencji żelu. Wspomniane kwasy Juvederm i Stylage mają w składzie lidokainę, substancję znieczulającą, która sprawia, że zabieg jest bezbolesny nawet bez dodatkowego odczulania. W przypadku zastosowania kwasu hialuronowego do wypełnienia ust można również wykorzystać znieczulenie stomatologiczne. 

Kwas hialuronowy – czy jest bezpieczny w zabiegach powiększających usta?

Kwas hialuronowy to składnik, który jest szerzej znany również z kosmetyków pielęgnacyjnych. Nie bez powodu dla medycyny estetycznej służy jako wypełniacz – kwas naturalnie występuje w organizmie jako sól sodowa, zawarta w skórze, stawach, miazdze stawowej oraz ciele szklistym oka. Jego obecność w organizmie wyklucza ryzyko odrzucenia kwasu przez organizm, dlatego wśród zabiegów modelujących usta warto szukać klinik, które korzystają właśnie z kwasu hialuronowego.

Powiększanie ust – gdzie warto wykonywać zabieg?

Rezultaty powiększania ust w niesprawdzonych miejscach mogą przynieść efekty dalekie od naszych oczekiwań. Z tego względu warto kierować się do klinik o profilu medycznym – certyfikaty nie są przecież przyznawane lekarzom i kosmetologom bez powodu. Jednym z profesjonalnych gabinetów medycznych w Warszawie jest Wellclinic, prowadzone przez Krzysztofa Reinharda. Klinika oferuje profesjonalne zabiegi wypełniania i modelowania ust, wykonywane przez doświadczonych lekarzy z kadry. Iniekcja kwasu hialuronowego przebiega bezboleśnie, a dzięki odpowiedniej selekcji produktów zabieg nie jest opatrzony długim okresem rekonwalescencji.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]